www.poznanspozakamery.pl
facebook.com/poznanspozakamery

Poznań Spoza Kamery » Trawa znów do wymiany. Ale dopiero na Euro 2012

19 marca 2012,

Trawa znów do wymiany. Ale dopiero na Euro 2012

Euro 2012 - Poznań - Stadion Miejski - trawa - POSiR - Ryszard Żukowski

Przywykli¶my już do kolejnych wymian trawy na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Dlatego warto odnotować dzisiejszego newsa: owszem, będzie kolejna wymiana – ale dopiero tuż przed Euro 2012.

To oznacza, że Lech Poznań i Warta Poznań do końca sezonu musz± grać na obecnej murawie. Która – zdaniem trenerów – już teraz jest w beznadziejnym stanie.

Wygl±da jednak na to, że POSiR zacz±ł liczyć się z kosztami kolejnych wymian. Przypomnijmy: od końca 2009 r. trawę na Stadionie Miejskim trzeba było wymieniać już sze¶ć razy (nie siedem, jak wspominałem ostatnio, za pomyłkę przepraszam). A każda taka operacja to koszt 300-400 tys. zł.Jest jeszcze jedna rzecz godna uwagi. Szef POSiR przyznaje to, co było od kilku miesięcy tajemnic± poliszynela, ale nikt z poznańskich urzędników nie chciał powiedzieć gło¶no. Mianowicie: to zła konstrukcja stadionu powoduje problemy z traw±. Czyli raczej będziemy skazani na dalsze, kosztowne wymiany.

Niestety to kolejny kamyczek do góry pretensji, jakie poznaniacy słusznie mog± mieć wobec ekipy, która odpowiadała za budowę stadionu wartego 750 mln zł.

Seweryn Lipoński / 19 marca 2012